Cins Logo
بازگشت
مراسم بزرگداشت استاد ناصر تکمیل همایون

مراسم بزرگداشت استاد ناصر تکمیل همایون

به مناسبت گرامیداشت بیش از نیم قرن تلاش¬های علمی و فرهنگی استاد گرانمایه جناب آقای دکتر ناصر تکمیل همایون، هم¬زمان با جشن هشتاد سالگی ایشان مراسمی برگزار خواهد شد. این برنامه به همت نهادهای علمی و فرهنگی و کشور، روز سیزدهم دی ماه در مجموعه فرهنگی ایوان شمس برگزار می‌گردد

دکتر ناصر تکمیل همایون در سال 1315 در قزوین متولد شد. وی در دو رشته تاریخ و جامعه شناسی در سال‌های 1351 و 1356 موفق به اخذ درجه دکترا از دانشگاه پاریس (سوربن) شد. دکتر تکمیل همایون استاد و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. وی علاوه بر موقعیت دانشگاهی، سرپرستی بخش «فرهنگ و تاریخ» در موسسه تحقیقی - انتشاراتی «دفتر پژوهشهای فرهنگی» را بر عهده دارد.
​به مناسبت گرامیداشت بیش از نیم قرن تلاش­های علمی و فرهنگی استاد گرانمایه جناب آقای دکتر ناصر تکمیل همایون، هم­زمان با جشن هشتاد سالگی ایشان مراسمی برگزار خواهد شد. این برنامه به همت مؤسسه فرهنگی ـ هنری نگارستان اندیشه و با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران و اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود. نهادهای علمی و فرهنگی دیگر از جمله موسسه تحقیقات و مطالعات اجتماعی دانشگاه تهران، انجمن ایرانی تاریخ و انجمن جامعه شناسی ایران از این برنامه حمایت علمی کرده اند. مراسم بزرگداشت استاد تکمیل همایون ـ که پیش از این قرار بود در باغ نگارستان برپا شود ـ به دلیل عدم همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران مجموعه فرهنگی ایوان شمس منتقل گردید به این ترتیب مراسم مذکور، روز سیزدهم دی ماه سال جاری، ساعت 16 با حضور دوستان و دوستداران استاد و جمعی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور برگزار خواهد شد.
همچنین، هم زمان با برگزاری برنامه، از کتاب دوجلدی همایون نامه، مشتمل بر نوشته ها و مقالات استادان و پژوهشگران کشور رونمایی خواهد شد. این مقالات که همگی به استاد تکمیل همایون تقدیم شده است، در دو مجلد به شرح زیر منتشر شده است:
جلد اول مشتمل بر یادداشت هایی درباره استاد، نکاهی به آثار ایشان و خاطراتی از زندگی و زمانه وی
جلد دوم شامل مقالات علمی در موضوعات تاریخ، باستان شناسی و فرهنگ که همگی به استاد تقدیم شده است
علاقه مندان می توانند این مجموعه دوجلدی را از انتشارات نگارستان اندیشه دریافت نمایند
برای اطلاع بیشتر از جزئیات برنامه ها، دبیرخانه بزرگداشت با شماره تماس: 66435423 و 66176123 آماده پاسخ گویی به علاقه مندان است