Cins Logo
بازگشت
آموزشهای همگانی محیط زیست؛ تجربه های نو و چالشهای پیش رو

آموزشهای همگانی محیط زیست؛ تجربه های نو و چالشهای پیش رو

نخستین نشست از سلسله نشست‌های جامعه و محیط زیست با همکاری سمنهای مردم نهاد و مراکز علمی با موضوع آموزش‌های همگانی محیط زیست؛ روش‌های نو و چالش‌های پیش رو برگزاری می‌شود. در این نشست گزارشی از سفر آموزشی فعالان محیط زیست به فرانسه ارائه خواهد شد

نخستین نشست از سلسله نشست‌های جامعه و محیط زیست برگزاری می‌شود:
آموزش‌های همگانی محیط زیست؛ روش‌های نو و چالش‌های پیش رو
چهارشنبه 15 دی ماه ساعت 16
 
مؤسسه نگارستان اندیشه با همکاری مؤسسه ارتباطات علمی و فرهنگی ایران و فرانسه، پس از چندین ماه مطالعه، رایزنی و برنامه‌ریزی نهایتا موفق شد در آذرماه سال جاری برای یک گروه 19 نفری از فعالان محیط زیست یک سفر تخصصی به فرانسه برگزار کند. این سفر با هدف آشنایی اعضا با تجربه‌های موفق فرانسه در گسترش آموزش‌های همگانی حفاظت از محیط زیست در سطح جامعه برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این برنامه ضمن بازدید از مراکز تخصصی نظیر موزه اسناد محیط زیست در پاریس، فرصت یافتند تا در یک کارگاه دو روزه در مزرعه آموزشی اتانکور در حومه پاریس شرکت کنند. در این دوره که توسط یکی از بزرگ‌ترین سمن‌های محیط زیست در فرانسه برگزار شد، افراد از بخش‌های مختلف مزرعه که اطلاعات و آموزش‌هایی را برای کودکان و بزرگسالان ارائه می‌کرد بازدید کرده و در جلسات مشترک با مدیران مزرعه از نزدیک با روش‌ها و مشکلات این عرصه آشنا شدند.
از آنجایی که مؤسسه نگارستان اندیشه همواره در صدد است تا این تجربیات محدود را به صورت فراگیر به داخل کشور منتقل سازد، جلسه‌ای را برای این منظور برنامه‌ریزی کرده تا شرکت‌کنندگان در سفر اخیر، دستاوردهای سفر خود را در قالب یک گزارش به مخاطبان عرضه کنند. هم چنین در حاشیه این برنامه، برای اجرای سفرهای تخصصی بعدی موسسه نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.
شایان ذکر است شرکت همه علاقه‌مندان در این جلسه آزاد است. مخاطبان گرامی می‌توانند برای شرکت در این برنامه روز چهارشنبه ساعت 4 عصر در نشانی خیابان 16 آذر، خیابان ادوارد براون، شماره 12 پژوهشکده مطالعات فرهنگی روایت حضور یابند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 66176123 و 66435423 تماس حاصل فرمایند.
سایر نشانی‌های ارتباطی مؤسسه: info@cins.ir  و www.cins.ir